اموزشگاه زیبایی بیوتی آکادمی

روغن ماساژ رزماری و روغن ماساژ سیاهدانه

 

download (16)

 

روغن ماساژ رزماری

اکلیل کوهی با نام عمومی رزماری گیاهی است علفی، پایا، دارای ساقه‌ای چوبی به ارتفاع نیم تا یک متر با برگ‌های سبز، دائمی و بسیار معطر، متقابل با کناره برگشته، باریک و دراز و نوک تیز. سطح فوقانی برگ آن به رنگ سبز و سطح تحتانی به علت وجود کرک‌ها سبز مایل به سفید است . گل‌های این گیاه کوچک و به رنگ آبی روشن است که در کنار برگ‌ها می‌روید.قسمت مورد استفاده آن برگ و سرشاخه های گل دار آن است. اسانس آن از قسمت هوایی تهیه می‌شود.

مواد موجود در اسانس رزماری شامل بورنئول، لیمونن، کامفن، 1و 8 سینئول، کامفر و آلفاپی نن است. ترکیبات اسانس نیز به محل و شرایط کشت ارتباط دارد. ترکیبات دیگر گیاه اسیدهای فنلی از جمله اسید روزماریک، اسید کافئیک و اسید کلروژنیک هستند.
فواید روغن ماساژ رزماری

گرم کننده عضلات
سرشار از کلسیم
ویتامین ب ، آهن
جلوگیری از سفید شدن مو
تقویت پیاز مو و جلوگری از ریزش موی سر
تقویت رشد مژه و ابرو

 

download (14)

 

روغن ماساژ سیاه دانه

همه اطباء قدیم سیاهدانه را در ترکیبات داروی خود قرار می داده اند چرا که اثرات معجزه آسای این گیاه بر همگان ثابت شده و هم اکنون نیز این دارو موارد مصرف فراوانی دارد. از قدیم الایام این گیاه را خصوصا در کشورهای گرمسیر می کاشته اند و به سادگی با محیط جدید خوی می گیرد در دنیای غرب این گیاه هنوز به عنوان داروی همه دردها شناخته می شود.سیاه دانه طبیعت گرمی دارد.

خواص روغن ماساژ سیاه دانه

ضد سیاتیک
ضد درد مفاصل و آرتروز
ضد لک صورت
تقویت کننده پوست

0 پاسخ در "روغن ماساژ رزماری و روغن ماساژ سیاهدانه"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی و دیزاین مجتبی جلیلی
X