اموزشگاه زیبایی بیوتی آکادمی

فواید ماساژ برای درمان بیماری ام اس MS

فواید ماساژ برای درمان بیماری ام اس MS

ماساژ درماني به عنوان يكي از درمان هاي جايگزين به كاهش اضطراب و سير پيشرفت بيماري ام اس كمك مي كند.ماساژ درماني يكي از قديمي ترين و آسان ترين روش‌هاي درماني است كه با تقويت گردش خون، سيستم ايمني و احساس آرامش بر فشار خون، سيستم گوارشي، پوست و عضلات تاثير دارد.

در آمريكاي شمالي و جنوبي پرستاران از ماساژ درماني مثل روش هاي درماني ديگر استفاده مي كنند و حتي اين روش جزو مواد امتحاني در اخذ مدركشان محسوب مي شود.امروزه ماساژ درماني براي افراد مسن، نوزادان نارس، بيماران داراي حملات قلبي و مغزي و بيماران مبتلا به ايدز مورد استفاده قرار مي گيرد.

اثرات سودمند ماسا‍ژ طي مطالعاتي در بيماران ام اس نشان داده كه افردي كه از اين روش استفاده كردند به طور قابل ملاحظه اي بلافاصله بعد از جلسات ماساژ شاهد كاهش اضطراب و افسردگي بوده اند و سير پيشرفت بيماري در آنها كاهش پيدا كرد.

در چه مواقع نباید ماساژ انجام داد؟

همه ما می دانیم که ماساژ دارای فواید بیشماری برای بدن می باشد.هر روزه تعداد زیادی ماساژور تربیت می شود و هر روز به مراجعین مراکز ماساژ در دنیا اضافه می شود.اما با توجه به این آمار و ارقام نباید این فکر را کنیم که همه ی مشکلات بیماران را می توانیم با ماساژ بهبود ببخشیم .در خیلی از موارد ماساژ می تواند حتی موجب آسیب به مراجعه کننده نیز باشد . اما نکته مهم این هست که شما با یک معاینه ظاهری دقیق و پرسش های ساده از مراجعه کننده می توانید از آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.

شما به عنوان یک ماساژور باید دقت داشته باشید در برخی از موارد نباید به ماساژ دادن مشتری اقدام کنید . حتی اگر مراجعه کننده از شما درخواست داشت شما به هیچ عنوان ماساژ انجام ندهید چون اگر مشکلی جسمی برای وی پیش بیاید شما مقصر اول و آخر هستید که می تواند مشکلات جدی برای کسب و کار شما در آینده بوجود بیاورد. بهترین راه حل برای جلوگیری از این اتفاقات ناخوشایند تهیه یک فرم سلامت برای مشتری است که وی قبل از ماساژ آن را تکمیل و امضا می نماید و یا اینکه فعالیت خود را زیر نظر پزشک انجام دهید.
در زیر برخی از موارد منع ماساژ را برای شما لیست کرده ایم :

1- آسيب ديدگی حاد
2- عفونت سيستميک و التهاب حاد
3- عدم وجود حس
4- عدم وجود حرکات ارادی
5- بيماريهای واگير دار
6- بيماريهای کليوی ، کبدی و قلبی حاد
7- مصرف برخی داروها
کاهش دهنده های درد و حس
رقيق کننده های خون
8-آسيب های استخوانی و مفصلی
9- ديابت
10- عفونت های قارچی
11- عفونت های باکتريال
12- عفونت های ويروسی
تبخال و زگيل
13- سرطان پوست
14- ميوزيت اسيفيکيشن
15- زخمهای باز
16- تومورها
17- بيماريهای همراه با خونريزی
هموفيلی
18- اختلالات عروقی و ترومبوز وريدی
عوامل ايجاد کننده ترومبوز:
1- بی حرکتی بيش از حد
2- فشار روی سياهرگ ها
3- جراحی های بزرگ
4- واريس
5- بيماريهای قلبی
6- ديابت
7- مصرف قرص های ضدبارداری
8- ترومای فشارنده
علائم: درد شديد، تورم عمومی، رنگ پريدگی انتهای اندام و درد بيشتر در زمان استراحت

0 پاسخ در "فواید ماساژ برای درمان بیماری ام اس MS"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی و دیزاین مجتبی جلیلی
X