اموزشگاه زیبایی بیوتی آکادمی

ماساژ چاووتی تیرومال

ماساژ چاووتی تیرومال

(چاووتی تیرومال) ماساژ ، یک شکل خاص از ماساژ است که ریشه در ز هند دارد که در زمانهای قدیم در کشور هند انجام می شده است . چاووتی ماساژ از هنر هند باستان که به نام ( کالاری پایاتو ) که از جنوب هند نشات گرفته شده است .کالاری (هنر هند) ارکانی از رقص ، یوگا و طب پزشکی هند قدیم را نشان می دهد . در اصل این ماساژ فوق العاده ، به منظور کارهای درمانی پزشکی توسعه پیدا کرده است و همچنین باعث بالا رفتن آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری بدن نیز می شود ، به همین علت پزشکان این سبک هنر خود را باید با زبر دستی و مهارت خاصی انجام دهند.

این ماساژ با استفاده از روغن می باشد ولی تا حد زیادی متفاوت تر از سایر انواع ماساژ انجام می شود . در آن ، درمانگر با استفاده از پاهای برهنه اش حرکات استروک کوتاهی را از قسمت داخل بدن به سمت خارج انجام می دهد ولی به طور کلی تمام حرکات به صورت کنترل شده انجام می شوند .
((چاووتی تیرومال )) ، به صورت کلمه به کلمه اینگونه ترجمه می شود ؛ یعنی ماساژی که به صورت فشار با پا انجام می شود . در طول دوره درمان ماساژ گیرنده صاف روی زمین دراز می کشد و بالشتک هایی مانند مت و یا حوله را در زیر اندامهای وی قرار می گیرد ، که همین امر باعث بوجود آمدن احساس آرامش در فرد و به جریان درآمدن انرژی در بدن می شود . ماساژور پای خود به صورت ممتد و متوالی بر روی سر تا سر بدن فرد به حرکت در می آورد .انجام اینگونه حرکت ( منظور استروک با پا ) به شما این امکان را می دهد که تکنیکی مناسب با فشار عمیق را توام با زیبایی ایجاد کنید
بنابراین ، ماساژور با استفاده از حرکت پا ، بدن و تنفس صحیح در طول زمان ماساژ می تواند به فشار ، عمق ، دقت و ارائه تکنیک صحیح دست پیدا کند و همچنین در هنگام ماساژ ،فرد را به تنفس صحیح تشویق کند که این تشویق ها احساس آرامش را برای فرد به همراه دارد . الگوی مناسب تنفس می تواند در زندگی روزمره فرد نیز مورد استفاده قرار بگیرد که می تواند اثرات درمانی نیز داشته باشد .
این ماساژ به مشکلات ناحیه کمر پاسخ خوبی می دهد . باعث تسکین درد یه صورت همزمان بروی سیستم اسکلتی عضلانی می شود . همچنین این نوع ماساژ با استفاده از
حرکات کششی بروی ستون مهره ها باعث بالا بردن انعطاف پذیری و اصلاح ساختار آنها می شود . همچنین می تواند باعث کاهش انقباض عضلات می شود و برعکس نیز نی تواند باعث افزایش تون عضلات نیز شود و در نتیجه به بهبود و جبران ضعف عضلات نیز کمک می کند . . یکی دیگر از مزایای بارز این نوع از ماساژ افزایش اکسیژن در بافت ها و سم زدایی می باشد که با استفاده از حرکات عمیق روی بدن به دست می آید .

0 پاسخ در "ماساژ چاووتی تیرومال"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی و دیزاین مجتبی جلیلی
X